X

S.002 Drążki potrójne

 • S.002 Drążki potrójne
 • S.002 Drążki potrójne
 • S.002 Drążki potrójne

  Urządzenie sprawnościowe do treningu kalistenicznego (wykorzystującego masę własnego ciała).

  Podciąganie na drążku wzmacnia mięśnie pleców i pozwala wysmuklić ramiona. To ćwiczenie odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych i potrafi zastąpić wiele skomplikowanych ćwiczeń na siłowni. Podciąganie na drążku można wykonywać w dwóch wariantach: nachwytem i podchwytem. Oba sposoby różnią się poziomem trudności i dają nieco odmienne rezultaty.

  Podciąganie na drążku nachwytem polega na takim ułożeniu palców dłoni, że ich czubki skierowane są w stronę przeciwną niż ćwiczący. Trenowanie w ten sposób jest trudniejsze niż podchwytem, ponieważ podczas ćwiczenia silniej pracuje mięsień ramienny – u większości osób słabo rozwinięty. Ten wariant pozwala na skuteczniejsze wzmocnienie mięśni pleców.

  Podciąganie na drążku podchwytem charakteryzuje się takim ułożeniem dłoni, że czubki palców skierowane są w stronę ćwiczącego. Choć jest łatwiejsze, nie wzmocni mięśni pleców w takim stopniu jak podciąganie nachwytem, dlatego ważne jest, by w swoim treningu wykorzystywać oba warianty ćwiczenia.
  Urządzenie przeznaczone do ćwiczeń trzech osób.

  Pokrewne produkty

  English